top of page

מאמרים למנהל

אופטימיות והשפעה

"אחריות האדם כיוצר את חייו" - כבני אדם אנו אחראיים לחיינו התנהגות הנה פועל יוצא של החלטה ולא של נסיבות.... אם נהפוך את המשוואה, במקום: "שכשנצליח נהייה מאושרים", למשוואה: "נהיה מאושרים נגיע להצלחות", נחווה יותר הצלחות ויותר בקלות. כל שעלינו לעשות זה להיות מאושרים. פשוט נכון?

איך להגדיל את הפריון של עובדי מטה

העיסוק בפריון של עובדי מטה מעסיק רבים מהארגונים, אחת ההמלצות המרכזיות בעבודה עם עובדי ידע / מטה היא לעבוד עם העובד ולכן, רצוי שנתחיל בשאלה ישירה ופשוטה ישירות לעובד עצמו.

הגשמה – להוריד לעצמנו את תקרת הזכוכית ולהגשים

אנשים רבים מעידים כי מה שחלמו לעשות בחייהם השתנה כי החיים הובילו אותם למקום אחר,
הייתה הזדמנות טובה למשהו שלא חשבו, מעבר דירה אהבה, או הזדמנות פחות טובה אליה נגררו... החיים דינמיים כמו שנאמר אפשר לתכנן אך החיים יש חוקים משלהם.

המודל הניהולי ועבודת צוות

ֿחשוב לזכור כי אנשים מחפשים בצוות מקום שטוב להם בו, וכך הם יכולים לתפקד טוב יותר במידה משמעותית, אומנם קיימת משימת צוות שיש לה צרכים משלה, אבל חשובים לא פחות הצרכים של חברי הצוות.

טיפים לניהול זמן

לכל אחד הרגלי עבודה, שקשה לשנותם, אך על מנת לנצל את הזמן הקצוב שבידכם בצורה יעילה, קראו את צרור העצות הבאות ובדקו היכן ואיך הן יכולות לסייע לכם, בחרו טיפ אחד/ שניים ויישמו אותם השבוע:

מאמר למנהל - חוזרים לשיגרה בימי קורונה

ֿהתקופה של הסגר והקורונה בכלל, עברה באופן שונה אצל כל אחד מאתנו, כל אחד מבני משפחתנו וכל אחד מהעובדים שלנו...

מה הוא מבנה ארגוני נכון

אז איך המבנה הארגוני שלכם פועל? מה התחומים החזקים ומה הם הנקודות החולשה של אירגונכם?
לאילו משימות הארגון שלכם יתאים ביותר ואילו פחות?
ובעת ביצוע המשימה מתי עלינו לעבור מדבר אחד לדבר אחר?
שאלות רבות עוד בתחום.

מה זה מנהל אפקטיבי? מה זה ניהול זמן והאם אפשר לנהל את הזמן

זמן בניגוד למשאבים אחרים, מחולק לכולנו במידה שווה. היכולת והמיומנות להתנהל אפקטיבי עם המשאב הקבוע הזה היא האומנות. אומנות האפקטיביות האישית היא מצד אחד אוסף של מגוון מיומנויות שונות כמו: תקשורת, משא ומתן, ניהול רגשי, תכנון, ניהול אסטרטגי קבלת החלטות אסרטיביות ועוד. יחד עם זאת, ישנם כלים ממוקדים שיכולים לסייע לנו להתנהל אפקטיבית ולסיים את היום עם תחושת סיפוק ונחת סביב ביצוע המשימות שלנו.

מורכבות הניהול הבין דורי

כמה פעמים שמענו את המשפט "בזמננו זה לא היה כך" " כשאני הייתי עובד..." "הדור של היום. אז בואו נבין מה עומד מאחורי התחושה הזו, מה ההבדלים בין הדורות, כיצד זה משפיע על שוק העבודה ואיך נכון לנהל עובדים המוגדרים מדורות שונים-
 X - Z במאמר הבא פרוט וטיפים מדור דור ה

מיומנויות מתן וקבלת משוב- עשה ואל תעשה

סיטואציה של תמן וקבל משוב אינה פשוטה לשני הצדדים. במאמר זה תוכלו למצוא טיפים ודגשים ל"עשה ואל תעשה" בזמן משוב. בכל מקרה של מתן משוב לעובד, יש לקבוע פגישת מעקב, לווידוא עמידה בהסכם.

מסמך הכנה לישיבת צוות

דף זה נועד לסייע לך לתכנן את ישיבת הצוות הקרובה ולבנות את תוכנית פיתוח הצוות שלך.
תכנון - פיתוח הצוות לרבעון הקרוב כדאי לקשר לנושאים צוותיים ייעודיים כגון: דגש על ביצועים שונים, על אווירה בצוות, על מגמות צוותיות שברצונך לתת להם דגש וכו

מפתחות להנעת עובדים

מחקרים רבים מצבעים על כך שישנם 5 מפתחות להנעת עובדים, בעוד שרוב רובם  של המנהלים משתמשים בעיקר במפתחות "שכר ותנאים" ישנם עוד 3 מפתחות שנמצאות חשובות יותר לעובדים. השאלון הבא מכיל את כל 5 המפתחות כאשר את/ה עונה על השאלון תמצא/י עד כמה את/ה משתמש/ת בכל מפתח. יותר מכך, כל סעיף בשאלון הוא כלי שאת/ה יכול/ה להתחיל להשתמש בו מייד עכשיו ולהניע את העובדים שלך עם כל צרור המפתחות. 

bottom of page