מאמרים למנהל

התקופה של הסגר והקורונה בכלל, עברה באופן שונה אצל כל אחד מאתנו, כל אחד מבני משפחתנו וכל אחד מהעובדים שלנו...

האם אתם מגיעים למצב מרוב עומס שאתם לא עונים לזימונים לפגישות? או שאתם מופתעים מזימונים לפגישות שהופיעו ביומן? האם מרוב פגישות אתם לא מצליחים לנהל את המשימות שחשובות לכם? ואז הן הופכות מחשובות לדחופות?

כמה פעמים העברתם או קיבלתם מסר כתוב שייצר אי בהירות או יצר פרשנות שגויה אצל מקבל המסר? כמה מילים לגבי תקשורת כתובה וניהול זמן. 

כמה פעמים פתחתם את אותו מייל שוב ושוב? כמה פעמים לא הספקתם לענות ושולחי המייל התקשרו / הגיעו / נדלקו שריפות? כולנו סובלים מהעניין, אז איך מנהלים את האינבוקס אפקטיבי? 

העיסוק בפריון של עובדי מטה מעסיק רבים מהארגונים, אחת ההמלצות המרכזיות בעבודה עם עובדי ידע / מטה היא לעבוד עם העובד ולכן, רצוי שנתחיל בשאלה ישירה ופשוטה ישירות לעובד עצמו.

אז איך המבנה הארגוני שלכם פועל? מה התחומים החזקים ומה הם הנקודות החולשה של אירגונכם?
לאילו משימות הארגון שלכם יתאים ביותר ואילו פחות?
ובעת ביצוע המשימה מתי עלינו לעבור מדבר אחד לדבר אחר?
שאלות רבות עוד בתחום.

כמה פעמים שמענו את המשפט "בזמננו זה לא היה כך" " כשאני הייתי עובד..." "הדור של היום

אז בואו נבין מה עומד מאחורי התחושה הזו, מה ההבדלים בין הדורות, כיצד זה משפיע על שוק העבודה
ואיך נכון לנהל עובדים המוגדרים מדורות שונים-

 X - Z במאמר הבא פרוט וטיפים מדור דור ה

זמן בניגוד למשאבים אחרים, מחולק לכולנו במידה שווה. היכולת והמיומנות להתנהל אפקטיבי עם המשאב הקבוע הזה היא האומנות.

אומנות האפקטיביות האישית היא מצד אחד אוסף של מגוון מיומנויות שונות כמו: תקשורת, משא ומתן, ניהול רגשי, תכנון, ניהול אסטרטגי קבלת החלטות אסרטיביות ועוד. יחד עם זאת, ישנם כלים ממוקדים שיכולים לסייע לנו להתנהל אפקטיבית ולסיים את היום עם תחושת סיפוק ונחת סביב ביצוע המשימות שלנו.

מחקרים רבים מצבעים על כך שישנם 5 מפתחות להנעת עובדים, בעוד שרוב רובם  של המנהלים משתמשים בעיקר במפתחות "שכר ותנאים" ישנם עוד 3 מפתחות שנמצאות חשובות יותר לעובדים. השאלון הבא מכיל את כל 5 המפתחות כאשר את/ה עונה על השאלון תמצא/י עד כמה את/ה משתמש/ת בכל מפתח. יותר מכך, כל סעיף בשאלון הוא כלי שאת/ה יכול/ה להתחיל להשתמש בו מייד עכשיו ולהניע את העובדים שלך עם כל צרור המפתחות. 

במסגרת הסדנאות שלנו לפיתוח מיומנויות רכות, אנחנו עובדים רבות עם אוכלוסיות מנהלי פרויקטים. מנהלי פרויקטים נדרשים למגוון עשיר של יכולות ומיומנויות. עבודה רבה מול ממשקים, יכולת הנעה ללא סמכות, עבודה מטריציונית, מיומנוית משא ומתן השפעה ותקשורת בסביבה לחוצה דינמית ורבויית משימות

המסמך הבא מפרט מתודולוגית עבודה גנרית של מנהלי פרויקטים

1/1

Please reload